6 Haziran 2012 Çarşamba

Kapı Süsü ve Ponponlar

Bu gece bir parça astrolojiden girip kapı süsünden çıkayım dedim :) Bir sonraki venüs geçişi 105 yıl sonra gerçekleşecekmiş, bugün venüs dünya ile güneş arasına girdi bu tutulma 105 yıl sonra yine aynı açıda gerçekleşeceği için bizler de önemli bir dönem içerisine giriyoruz. Bu sıralar yaklaşık bir ay sürecek olan venüs retrosu bizleri duygusal anlamda sorguluyor. Bazılarımız ilişkilerinde zor günler geçiriyor bazılarımız ise aile bireyleri anneler babalar kardeşler tarafından sınanıyor. Haziranın 25'inden sonra ise bu durum biraz düzelecek venüsün yavaşlaması ve geri gitmesi bitiyor. Sıra neptün gezegeninde tabii onun geri gidişi başlayacak :)
Neyse biz venüsün bu günkü kavuşumunun etkilerinden kısaca bahsedelim; Venüs gezegeni dünya ile güneş arasına girince manyetik bazı etkilerden dolayı virüsler daha etkin hale geçiyor ve mikrobik salgınlar meydana geliyor, bu dönemlerde çok dikkatli olmalıyız özellikle grip ve bulaşıcı hastalıklardan korunmak için önlemler almak çok yerinde olacak... Ayrıca bu tutulma yeni yararlı icatları da hayatımıza sokabilir :)
Bunun dışında venüs bir aşk gezegenidir. Bu dönem duygusallığın ve yumuşaklığın zamanıdır. Venüs bu dönemde bize daha fazla çekicilik verir ve sosyal ortamlarda bulunmak isteğinde olabiliriz. Ancak bu dönemde bir aşk ilişkisine başlamak için acele etmemek gerekir çünkü geçici ilişkilere neden olabilir. Bazıları bu dönemde eski aşklarını hatırlayabilir bu durum ilişkilerde huzursuzluk ve kırgınlıkları getirebilir dikkat etmekte fayda var. Hepsinin sonucu olarak ortaya çıkan resim ise ilişkilerimizde gerçeklerle yüz yüze geleceğimizdir.Mutlu etmeyen ilişkilerin sonu gelmekte, bazılarımız bu ilişkinin yükünü omuzlarında taşıyamayıp her şeye son verebilirler, bu biten ilişkilerde çatışma hayal kırıklıkları olabilir fazla yıpratmamaya çalışmakta fayda var. Bu dönemi zor atlatacak olan burçları İkizler, yay, başak ve balık burçları ; koç, aslan, terazi ve kova burçları ise daha iyi bir şekilde bu dönemi tamamlayacaklar... 


Eh geçelim asıl konumuza ;)
Bunlar ponponlarım :)Bunlar da diğer kapı süslerim :))
Kurdelenin bu hale getirilişini merak eden olursa daha sonra yapılış ayrıntılarını fotoğraflayabilirim...

Bir tane de mor gerçi annemin evine de bir adet beyaz yapmıştım sonra halama falan da yaptım toplamda bu kapı süslerinden 10'u geçik yaptık yengemle şık olmasını seviyorum aslında ortasına da kurdele nakışı işleyen arkadaşlar çiçekler yapabilirler öyle daha emek harcanmış olacağından daha güzel olabilir :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkürler.